Jdi na obsah Jdi na menu

BORIS GLEZGO PROZRADIL SVÉ ZAČÁTKY

1683043630998.jpg

Mlácení na ulici bylo jako orgasmus: Boris Glezgo prozradil své začátky, v kleci ho uvidíme zanedlouho

Český MMA bojovník Boris Glezgo teprve nedávno začal svou kariéru mezi profesionály. Na svém kontě má dva zápasy a vyrovnané skóre (1-1). Jeho začátky s bojovými uměními byly bujaré, ale v současnosti je z něj plnohodnotný sportovec. Nejblíže ho čeká zápas na turnaji RFA 10 před domácím publikem v Havířově. Lístky jsou dostupné v sítích Predpredaj.sk a Ticketportal.cz.

Bylo to jako orgasmus

Někteří bojovníci se dají na bojová umění, aby zhubli nebo jen proto, že je to fascinuje. Potom je zde však skupina bojovníků, kteří měli boj odjakživa v krvi. Boris byl v mládí velký divoch a krvavé bitvy mu nikdy nebyly cizí. „K bojovým uměním jsem se dostal tak, že jsem byl rebel v mládí a rád jsem se mlátil na ulici. Stále a pořád. Bylo to jako orgasmus,“ zavzpomínal si Glezgo na své začátky.

Od té doby se však toho změnilo hodně a svou roli na tom sehrává i to, že své bojové umění raději začal předvádět na žíněnce než na ulici. V současnosti se věnuje především své rodině, která pro něj znamená všechno. „Ve volném čase, především když nejsem doma nebo na tréninku, tak jsem v práci. Pokud nejsem v práci, tak se věnuji své dceři a mé rodině,“ řekl Boris Glezgo.

Dva zápasy, oba s rychlým koncem

Oba zápasy mezi profesionály měl v organizaci RFA. V profi premiéře zdolal Rolanda Raka už na začátku 2. minuty, ale po zápase byl terčem velké kritiky. „Souboj s Rolandem Rakem jsem si představoval úplně jinak. Čekal jsem, že se dobře popereme, protože už začátek tomu nasvědčoval. Vím, že mě tam dobře nahulil. Pak jsem ho chtěl trefit ze zadní a najednou konec.

Vím, že při kleci jsem ho trefil koleny na břicho, byl jsem v euforii. Nevěděl jsem, co se stalo. Jen rozhodčí to odmával. Já jsem skočil na klec a radoval se. Pak jsem se upřímně omluvil,“ řekl o zápase, který ukončil nešťastně zlomený prst.

6rgoropw.jpeg

Jeho druhý zápas mezi profesionály opět netrval ani polovinu kola. „ Druhý zápas s Martinem Minárem začal tak jak jsem chtěl. Prostě ničit a tlouci. Potom jsem se nechal rozhodit, Martin mě hodil a mně prasklo v rameni,“ popsal hlavní důvod své prohry. Minár vyhrál v 1. kole a hned ve svém druhém profesionálním zápase Glezgo ztratil svou neporazitelnost.

Šance vše napravit

Boris Glezgo nemá důvod být plně spokojen s ani jedním jeho zápasem mezi profesionály. Rychlé vítězství na zranění ani prohra na TKO neukázala, co v Glezgovi skutečně je. Tentokrát si změří síly s Lajošem Pappem, který má na svém kontě dvě vítězství. Zápas se uskuteční na turnaji RFA 10 v Havířově, tedy před jeho domácím publikem.

Glezgo však nenastoupí jako reprezentant Jayman MMA Fighting Systems. „Za mým odchodem z JMFS hlavně stálo to, že ač jsem tvrdý chlap, necítil jsem se tam dobře. Myslím, že mě kluci neměli rádi. Nebýt Jakuba Müllera, nebyl bych tam, kde jsem. Za to mu děkuji. A jsem rád, že nevidím nejvíce arogantního člověka na světě. Že Víťo? “ odůvodnil svůj odchod z gymu a reagoval na neshody s Vítězslavem Rajnochem. Zda se jeho odchod nějak podepíše i na jeho výkonu, uvidíme již 13. května. Lístky jsou dostupné v sítích Predpredaj.sk a Ticketportal.cz.

FOTO: RFA