Jdi na obsah Jdi na menu

ČESKÝ TALENT DOSTANE JEDINEČNOU PŘÍLEŽITOST

1679495909222.jpg

DOSTÁVAL NA FRAK A TAK SE DAL NA BOJOVÁ UMĚNÍ: ČESKÝ TALENT DOSTANE JEDINEČNOU PŘÍLEŽITOST

Nadějný MMA bojovník Adam Dvořáček neměl doposud mezi profesionály žádný zápas, ale na amatérské úrovni zaznamenal vícero solidních úspěchů. Tentokrát dostal jedinečnou příležitost a může rovnou nastoupit do třech profesionálních duelů během jednoho večera v pyramidě EUROGOLD o 30 000 eur.

BOJOVÉ SPORTY JAKO SEBEOBRANA

Mimo klece působí Adam jako běžný kluk, kterého by podle vzhledu málokdo tipoval na MMA bojovníka. Volný čas věnuje svým nejbližším a rád poznává svět: „Rád se ve svém volném čase věnuji přítelkyni, kamarádům a rodině. Užívám si procházky se psem, cestuji a velmi mě potěší i dobré jídlo,“ prozradil Dvořáček, co dělá, pokud se tehdy nevěnuje smíšeným bojovým uměním.

K nim se dostal ještě jako malý kluk, kterého už přestalo bavit, jak s ním ostatní zametají. „Byl jsem vyhublý, ještě do toho jsem často dostával bitku, tak jsem se sebral a šel s tím něco udělat. Vydržel jsem u toho a pak mě to už nepustilo,“ vzpomněl si na své první kontakty s bojovými uměními.

ro8mcuvg.jpeg

ÚSPĚŠNÁ AMATÉRSKÁ KARIÉRA

Moderní trend ve smíšených bojových uměních je, že jednotliví bojovníci ještě před vstupem mezi profesionály dlouhou dobu nabírají zkušenosti na amatérské úrovni. Velmi podobný případ je i Dvořáček, který toho mezi amatéry stihl dost. „Mám přibližně 20 amatérských zápasů v bojových sportech, takže už něco za sebou mám,“ zhodnotil svou dosavadní kariéru.

Právě zkušenosti z amatérů mu mohou být v EUROGOLD pyramidě k užitku. „Už mám pár pyramid za sebou, právě z amatérů. Bude to pro mě výhoda, přece jen se v amatérech váží v den zápasu, takže jsem zvyklý na tento systém,“ zhodnotil své zkušenosti z amatérských lig, na kterých je několik zápasů v rámci jednoho dne běžná záležitost.

TITANOVÁ BRADA

I když za sebou Adam Dvořáček nemá žádný světoborný skalp, divákům je už dobře znám. V minulosti totiž čelil dvěma elitním českým postojářům Jakubu Klaudovi a Matějovi Peňázovi, s nimiž přežil až do bodového rozhodnutí. Bývalého kickboxera americké Glory dokonce poslal v závěru 3. kola do počítání a byl malý kousek od světové senzace.

Skvělou odolnost předvedl také na turnaji RFA 8 v Budapešti. Maďarská jednička Csaba Tóth byl sice lepším a přesnějším bojovníkem, ale první dvě kola nevěděl, jak dostat Dvořáčka do větších problémů. Recept našel až v závěrečném kole, ve kterém i Adama ukončil na TKO.

kn6c7d-0.jpeg

PŘESUN K PROFESIONÁLŮM A BOJ O 30 000 EUR

Mladý reprezentant pražského PriMMAt gym Praha se poprvé představí mezi profesionály a na svůj debut si vybral pořádně náročnou zkoušku. Čekají ho potenciálně tři zápasy v jeden večer. Jeho mentorem bude raper Marpo a jejich budoucí spolupráci Dvořáček ohodnotil velmi stroze: "Nevím vůbec, co od toho čekat, jsem na to velmi zvědavý."

První profesionální MMA zápas ho čeká už 22. dubna v Prievidzi. I když toho za sebou Dvořáček nemá moc, jeho fanoušci jsou o jeho triumfu v EUROGOLD pyramidě o 30 000 eur přesvědčeni. Podaří se mu splnit jejich předpovědi? Zjistíme na turnaji RFA 9. Lístky jsou dostupné v síti Predpredaj.sk.

cqglrebosdg.jpg

ZDROJ A FOTO: REAL FIGHT ARENA