Jdi na obsah Jdi na menu

CHOCHLÍKOVOU ČEKÁ TITULOVÝ ZÁPAS V THAJSKU

1708432748856.jpg

Slovenský vulkán plánuje další explozi v thajském Bangkoku. Legendární stadion Rajadamnern bude 9. března dějištěm velkého titulového zápasu Moniky Chochlíkové.

Slovenka tentokrát vycestuje do kolébky thajského boxu jako vyzyvatelka. Na ikonickém stadionu bude čelit domácí šampionce Somratsamee a ve hře bude oficiální pás stadionu, který má v moci tato bojovnice. 

I když má stadion Rajadamnern už téměř 80letou historii, ženy zde mohou zápasit jen krátce. Organizátoři tak nejprve uspořádali turnaje žen, aby vytvořili relevantní žebříček. V závěru roku 2023 už přišel čas na první ženský titulový zápas a ten vyhrála obávaná Somratsamee, která se po jasné výhře nad Turkyní Sevgi stala úplně první ženskou šampionkou Rajadamnernu. Mimochodem, předtím Somratsamee ovládla také oba ročníky ženské Grand Prix a potvrdila status favoritky.

Stále jen 21letá Thajka je považována za obrovský talent tohoto sportu. Už má na svém kontě více než 50 profi zápasů s bilancí 45:6, připravuje ji trenér legendárního thajského bojovníka Saenchaia. Na Rajadamnernu zatím nenašla přemožitelku a byla vyhlášena jako nejlepší thaiboxerka světa za rok 2023. 

fb_img_1708431860968.jpg

Somratsamee teď čeká první titulová obhajoba proti Monice Chochlíkové. Slovenská hvězda má toho na Rajadamnernu odzápaseno méně, ale ona zatím na stadionu rovněž nezaváhala. V předchozím roce Chochlíková zaznamenala přímo na stadionu skóre 3:0, k tomu přidala další vítězství na turnaji PML 7 v Trenčíně, který byl součástí série Road to Rajadamnern. 

"Moc se těším na tento titulový zápas. Soupeřka je na stadionu stále neporažená, takže pokud se mi ji podaří zdolat, bude to velká věc a navíc získám pás, to bude na tom celém největší masakr. Je to cíl, který jsem si vytyčila už dříve, a proto s mým týmem tvrdě pracujeme na jeho naplnění. K přípravě přistupujeme zodpovědně, poctivě trénuji a myslím, že mám na to, abych ji porazila. Udělám pro to všechno!" avizuje odhodlaná Chochlíková.

Největší kredit získala Chochlíková za prosincovou výhru v Thajsku. Pár hodin před Štědrým dnem porazila další místní naději Ngaoprajan a posunula se na první příčku v žebříčku. 

Organizátoři se následně rozhodli na nic nečekat a už za několik týdnů se utkají dvě aktuálně nejlepší bojovnice Rajadamnernu. 

Úřadující mistryně světa WMC, zlatá medailistka ze Světových her a držitelka několika dalších mezinárodních titulů, tak může přinést do Trenčína další prestižní pás.

plagat-tituloveho-zapasu-somratsamee---chochli--kova--.jpeg

ZDROJ: Tisková zpráva PML