Jdi na obsah Jdi na menu

HUMBURGER POSÍLÁ DRSNÝ VZKAZ

1685381102668.jpg

Český bojovník Dominik Humburger míří do svého prvního titulového zápasu o historicky prvního MMA šampiona organizace Real Fight Arena. Cesta k titulovému souboji vedla přes Abilaya Ibrayeva a Milana Ďatelinku, jehož skalp získal i jeho nejbližší soupeř. Jím je Nenad Avramović, který ukázal svou dominanci především na zemi.

Duel Humburger vs. Avramović je vypsán na 5x5 minut o šampiona střední váhy a uzavře turnaj RFA 11 v Bratislavě. Lístky jsou dostupné v sítích Predpredaj.sk a Ticketportal.cz.

Střídavé starty v KSW a ambice jít ještě výše

V mnoha ohledech je polská KSW nejlepší organizací v Evropě. Právě proto se RFA rozhodla některé bojovníky pravidelně pouštět i na galavečery polské organizace. Jedním z prvních byl Dominik Humburger, který v KSW nastoupil dosud dvakrát. Voják z povolání zvítězil v obou duelech, přičemž favorizovaného Boryse Borkowského i tvrdě ukončil na TKO.

Na historicky prvním turnaji KSW v České republice v hlavním předzápase porazil na body Brazilce Buena a upravil své skóre na (6-0). Po odchodu Roberta Soldiće do ONE Championship je v současnosti cesta k titulu poměrně reálná, ale v nejbližší době má Humburger jiné plány: „Myslím si, že na titul KSW mám ještě čas. Nyní mám před sebou jiné úkoly, které potřebuji splnit,“ řekl před šampionským duelem s Avramovićem.

ql3vr7ue.jpeg

Humburger je aktuálně nejlépe postaveným českým nebo slovenským bojovníkem napříč všemi váhami, který ještě nepoznal přemožitele. Právě po takových bojovnících prahne UFC, které patří mezi dlouhodobé plány reprezentanta MMA Liberec. „Chci se dostat co nejvýše a nejvyšší je UFC,“ nastínil, kam chce ubírat svoji kariéru.

Profesionální voják proti srbskému samurajovi

Ještě předtím, než Humburger začne koketovat s prestižními světovými organizacemi, čeká ho náročný duel s Nenadem Avramovićem, který vystupuje pod přezdívkou Srbský Samuraj. „Nemohu podcenit jeho fyzickou připravenost. Má zkušenosti a dobrou kontrolu na zemi, a proto si myslím, že mě bude chtít tahat na zemi a vyčerpat mě. To ale ještě neví, že by mě mohl tahat 10 kol po zemi a bojovat budu stále, až dokud nezdechnu,“ prohlásil odhodlaný voják z povolání.

Mnozí neporažení bojovníci doplatili na to, že nula na kontě jejich proher jim svazovala ruce a nebyli v zápase naplno uvolnění. To ale není případ Humburgera, který se podobnými věcmi vůbec nezabývá. „Tímto se nechci stresovat, ale udělám maximum pro to, aby ta nula tam zůstala,“ slibuje před RFA 11.

Cesta k vítězství podle obou bojovníků bude prosadit si svou hru a eliminovat největší soupeřovy přednosti. „Budu dělat to, co vím. Myslím si, že toho vím dost na to, abych ho porazil a vzal jsi svůj první opasek,“ předpovídá Humburger. To, jestli se mu to opravdu povede, se však dozvíme až 10. června v Bratislavě na RFA 11. Lístky jsou dostupné v sítích  Predpredaj.sk a Ticketportal.cz.

ysdqgojm.jpeg

ZDROJ: Tisková zpráva RFA