Jdi na obsah Jdi na menu

MONIKA CHOCHLÍKOVÁ DOBYLA SLAVNÝ STADION

1684841195023.jpg

Slovenská bojovnice Monika Chochlíková dobyla slavný thajský stadion, na kterém až do loňského roku měly ženy zakázané bojovat.

Chochlíková strávila poslední týdny v Thajsku, kde se po zranění a operaci ramene původně připravovala na Mistrovství světa v thajském boxu. Toho se však nakonec kvůli zdravotním problémům nemohla zúčastnit. Nadále však trénovala a dostala také nečekanou nabídku.

Slovence nabídli zápas na ikonickém stadionu Rajadamnern, který byl postaven ještě v polovině 20. století a první zápas se tam konal již na konci roku 1945. Rajadamnern je známý jako nejstarší Muaythai stadion na světě a zápasy se tam konají každý den.

rws_monika_chochlikova_vazenie_1-1-.jpeg

Pouze ve vybraných dnech tam ale má své turnaje také prestižní organizace Rajadamnern World Series (RWS), která má přísnější pravidla než jiné místní ligy. A právě z RWS přišla pro Chochlíkovou nabídka na souboj s Američankou Danielle Marie, která už dlouhých 6 let žije a trénuje v Thajsku. A navíc zápasí ve vyšší váhové kategorii.

Chochlíková naposledy stála v ringu v lednu, poté absolvovala operaci ramene. Světový šampionát musela na poslední chvíli vynechat ze svého programu kvůli tomu, že zdravotně ještě nebyla v pořádku. Přesto nyní přijala těžký souboj ve vyšší váze.

Na tuto nabídku reagovala svým typickým přístupem. "Sice jsem na letošních MS nezápasila, ale neusnula jsem na vavřínech. Celou dobu jsem trénovala," avizovala před sobotním soubojem.

rws_monika_chochlikova_4-1-.jpeg

Stadion Rajadamnern má bohatou historii a dlouho tam platila striktní pravidla, která ženám zakazovala tam zápasit. Změna nastala teprve v roce 2022 a Chochlíková se nyní stala první bojovnicí z Česka nebo Slovenska, která tam absolvovala profesionální duel. A nejen to, Chochlíková tento souboj dominantně i vyhrála.

V profesionálním ringu si v rámci thajského boxu připsala již 21. výhru v řadě. "Mise Thajsko splněna. Rajadamnern jsem pokřtila výhrou a věřím, že ne poslední," vzkázala bezprostředně po vítězství.

Tuto nečekanou příležitost označila za obrovskou čest. Přece stadion Rajadamnern dýchá slavnou historií a pro bojovníky je obrovským zážitkem. "Děkuji organizaci RWS za příležitost ukázat se na nejstarším thajském stadionu. Je to pro mě obrovská čest,“ dodala.

rws_monika_chochlikova_3-1-.jpeg

Celý zážitek umocnila i skutečnost, že výkon slovenské reprezentantky nezůstal v Thajsku bez povšimnutí. Slova chvály si vysloužila od snad nejslavnějšího zápasníka v dějinách thajského boxu, legendárního Buakawa Banchameka.

Buakaw má na svém kontě neuvěřitelných 229 vítězství a blíží se k porci 300 v ringu. A tato legenda po zápase pochválila Chochlíkovou za její výkon.

„Nejlepší část na tom je ta, že rameno všechno vydrželo, i klinč. A druhá nejlepší část je, že mě pochválil Buakaw. Tedy vlastně nevím, co z toho je lepší. Jsem prostě v sedmém nebi," neskrývala Chochlíková své nadšení, se kterým se podělila s fanoušky na sociální síti.

rws_monika_chochlikova-1-.jpeg

Toto vítězství je pro jednu z hlavních hvězd organizace PML a československého thaiboxu stejně tak důležitou psychickou vzpruhou po těžkých měsících po zranění. Světovou šampionku, vítězku Světových her a držitelku mnoha titulů čeká ve druhé polovině roku již tradičně plný program.

Nejblíže se představí za pár týdnů na III. evropských hrách, které se konají od 21. června v Krakově-Malopolsku.

ZDROJ: TISKOVÁ ZPRÁV PML