Jdi na obsah Jdi na menu

NEJVĚTŠÍ MMA TURNAJ, JAKÝ KDY SLEZSKO ZAŽILO

1683639737964.jpg

Největší MMA turnaj, jaký kdy Slezsko zažilo: Sivák ve své první obhajobě a návrat Vojtěcha Garby!

Turnaj RFA 10 je za dveřmi a s ním i první obhajoba krále postojových disciplín Václava Siváka. Českého Bad Boye vyzve rakouský bojovník Ruslan Tokhtarov, který slibuje, že udělá Sivákovi ze zápasu peklo. Po šokujícím ukončení kariéry se do boje vrací i Vojtěch Garba a po své úspěšné profi premiéře se opět v kleci ukáže i Veronika Zajícová. Galavečer proběhne už tuto sobotu 13. května. Lístky jsou dostupné v sítích Ticketportal.cz a Predpredaj.sk.

Tokhtarov se pokusí o nemožné

Vašek Sivák má za sebou v RFA dva zápasy, ale v obou případech šlo o jednostrannou záležitost. Alexis Laugeois ukázal skvělou odolnost, avšak po technické ani rychlostní stránce neměl sebemenší nárok. Po třech kolech jasně prohrál na body a česká hvězda se tak dostala k titulové bitvě. Proti krajanovi Patrikovi Záděrovi předvedl chirurgický výkon a Záděra i s velkou dávkou štěstí přežil do bodového verdiktu.

Sivák se tak stal historicky prvním šampionem organizace Real Fight Arena a ve svém druhém titulovém zápase se mu pokusí vzít šampionský opasek Ruslan Tokhtarov. Ten má za sebou v rámci RFA jen jediný souboj, ale v něm zastavil těsně před titulovou šancí Jakuba Kroftu. Na jeho úkor se k šampionskému zápasu dostal právě Tokhtarov, pro kterého je turnaj RFA 10 životní šancí raketově vyletět ve světovém žebříčku.

Přemožitel Mikea Tysona na české půdě

Psal se rok 2004 a jedna z největších legend v historii bojových sportů jako takových, Mike Tyson, měl hájit titul světového šampiona. Za soupeře dostal Brita Dannyho Williamse, který byl outsiderem v poměru 9:1. Průběh zápasu však tomu vůbec neodpovídal a pár vteřin před koncem 4. kola se dostal Tyson do obrovských problémů. Williams vytáhl několikaúderovou boxerskou kombinaci a po knockdownu se už Tyson ze země nepostavil.

Po necelých 20 letech od této historické události se Danny Williams ukáže i před českými diváky. Těsně před dovršením jeho padesátky má stále skvělou formu a vyzve jej domácí boxer Josef Pekárek, který má v boxu už přes 100 vítězství a je vicemistrem České republiky.

Garba a Zajícová před vlastním publikem

Dva zápasy po dlouhé pauze a rovnou proti světovým hvězdám polotěžké váhy. Řeč je o Vojtěchovi Garbovi, který nejdříve senzačně zdolal bývalého šampiona KSW Gorana Reljiće a poté nebyl daleko od toho, aby porazil i Bruce Souta. Po bodové prohře s Brazilcem však ukončil kariéru, ale RFA 10 před jeho vlastním publikem ho přinutilo tento krok přehodnotit a do MMA kolotoče se vrátit. Jeho soupeřem bude tvrdý Rumun Zsold Balla, jenž nahradí Tarhana Ibragimova, který musel kvůli zdravotním důvodům ze zápasu s Garbou odstoupit.

Další velká domácí hvězda je Veronika Zajícová, která obstará jediný ženský zápas večera proti Amine Mukhamed. Její zápas je okořeněn tím, že Mukhamed vyšle do boje JMFS gym, jehož reprezentantkou byla dosud právě Veronika Zajícová. Dalšími domácími bojovníky budou bratři Boris a Dušan Glezgovi, Jakub Batfalský a Jan Veselík. Turnaj RFA 10 proběhne již 13. května v Havířově a můžete jej sledovat i přes platformu PPV.

fb_img_1683639780163.jpg

ZDROJ: Tisková zpráva RFA