Jdi na obsah Jdi na menu

NEPORAŽENÝ JAN FAJK JDE DO BOJE O 30 000 EUR

1678991613773.jpg

Chce jen velké zápasy a existuje pro něj jen vítězství: Neporažený Jan Fajk jde do boje o 30 000 eur!

Trpkost porážky ještě v profesionálním MMA nepocítil český bojovník Jan Fajk. Na první pohled nenápadný chlapec již čtyři své soupeře na zemi vysloveně šikanoval a v EUROGOLD pyramidě o 30 000 eur si troufá na své soupeře i v postoji. Čeká ho ale nelehká cesta, na jejímž konci čeká královská suma jen na jednoho šťastlivce.

Rodinný typ, který učinil s bratrem společné rozhodnutí

Mimo klece působí Jan Fajk velmi nevinně a ve volném čase se nejraději věnuje svým blízkým: „Rád trávím čas s přítelkyní a se svým psem Nidym. Je to čivava, která štěká, ale nekouše,” řekl o svém psovi, na kterého je velmi citově vázán.

Velmi dobrý vztah má i se svým bratrem Lukášem, se kterým se současně dal na bojové sporty. „S bratrem sportujeme od dětství a vždy nám sport šel. Škola nás vůbec nebavila, ale běhání po sídlišti už ano,” zavtipkoval. „Pak jsme po nějaké době zjistili, že nám sport jde i v tělocvičně a mohli bychom to dělat i profesionálně,” doplnil reprezentant pražského Reinders MMA gymu.

zzdcpplq.jpeg

Perfektní rozběh kariéry

I když už měl Honza za sebou velmi dobrou amatérskou kariéru i na mezinárodní úroveni, ne vždy se úspěšným amatérům podaří dobře vstoupit i mezi profesionály. To ale nebyl případ Fajka, který má v současnosti impozantní skóre (4-0). Všechny výhry nasbíral poté, co soupeře doslova utrápil na zemi.

Přesto ale dává do pozornosti, že si troufá i v boji na nohou: „Postoji se věnuji, i když to tak nevypadá. Jen vždy jdu se soupeři, kteří na to nejsou vhodní. Doufám, že nyní v pyramidě už půjdu s někým, s kým si to dám v postoji,” zhodnotil své dosavadní zápasy, ve kterých se ještě dosud ani jednou nepokusil o striking.

Již jen velká jména a boj o titul

Přestože má Jan Fajk už za sebou čtyři vítězství mezi profesionály, jeho soupeři nepatřili ke špičce welterové váhy. Nebylo to však proto, že by se vyhýbal kvalitním soupeřům. Fajk několikrát vyzval výrazně zkušenější a papírově kvalitnější bojovníky, ale ti poukazovali na jeho nízké postavení ve světovém žebříčku.

ob_d_ct8.jpeg

Po pyramidě má jen jeden plán. „Určitě pak chci zápasy s bojovníky, kteří chtějí titul ve weltru jako já,” prohlásil svěřenec trenéra Andrého Reinderse. Ve váze do 77 kilogramů se mu rýsují zajímaví soupeři, jako jsou například Josef Wittner nebo česká legenda Petr „Monster“ Kníže.

Bude to o štěstí, ale jsem na to zvyklý

Setkat se s elitními soupeři z domácí i zahraniční scény bude mít možnost na turnaji RFA 9. V EUROGOLD pyramidě o 30 000 eur ho čeká náročná zkouška navážit a zdolat tři soupeře během jednoho večera. „Z amatérů jsem na pyramidy zvyklý, ale bohužel koncept pyramidy v jeden den je trochu i o štěstí.

Takže budu doufat, že se nezraním a podám co nejlepší výkon ,” řekl o své účasti v pyramidě. Ta proběhne již 22.4. během galavečera RFA 9 v Prievidzi. Fajkovým mentorem bude raper Marpo a právě v této pyramidě bude mít příležitost vyletět ve světovém žebříčku směrem nahoru. Lístky jsou dostupné v síti Predpredaj.sk.

nc0hfl10.jpeg

ZDROJ A FOTO: REAL FIGHT ARENA