Jdi na obsah Jdi na menu

TOBIASZ LE JDE V HAVÍŘOVĚ VŠE ODČINIT

1683141555212.jpg

Po minulém zápase se cítí být okraden: Tobiasz Le jde v Havířově vše odčinit!

Česko-polský bojovník Tobiasz Le má za sebou bohatou amatérskou kariéru, během které se zúčastnil několika prestižních soutěží na evropské i světové úrovni. Po přechodu mezi profesionály nasbíral 2 vítězství, ale začátkem kalendářního roku 2023 přišla jeho první prohra s Marko Bakhitem.

Tobiasz si nadále myslí, že první dvě kola měla jít na bodových lístcích na jeho stranu a tuto prohru plánuje odčinit. Možnost bude mít již 13. května v Havířově na turnaji RFA 10. Lístky jsou dostupné v sítích Predpredaj.sk a Ticketportal.cz.

Kvantum zápasů mezi amatéry

Čím je MMA populárnější a bojovníci mají možnost se jím živit naplno, tím je důležitější jejich skóre mezi profesionály. Právě z tohoto důvodu je stále větším trendem zápasit co nejvíce na amatérské scéně. Přesně to byl případ i Tobiasze Le, který má za sebou obrovské množství zápasů mezi amatéry.

V polských soutěžích zaznamenal několik úspěchů a zúčastnil se i světových šampionátů: „Můj největší úspěch je asi to, že jsem se stal 4x amatérským mistrem Polska ve vahách do 66 a 61 kg, díky čemuž jsem měl možnost reprezentovat Polsko na mistrovství Evropy a světa,“ řekl Tobiasz Le, do jehož rohu pravidelně nastupuje jeho bratr promotér a zápasník Tomáš Linh Le Sy.

ysezxpnk.jpeg

Vstup do profesionálního MMA a sporná prohra

Vyzápasený a ostřílený Tobiasz Le měl všechny předpoklady k tomu, aby mohl vstoupit do profesionálního MMA. Ve svém debutu v Polsku dokázal zvítězit na body a za necelý půlrok si odbyl svou premiéru i v organizaci Real Fight Arena. Na turnaji RFA 6 čelil Uzbekovi Eldorovi Kurbonboevovi, proti kterému dominoval celá dvě kola a ve třetím ho i ukončil na TKO.

Se skóre (2-0) nastupoval do svého dalšího zápasu proti debutantovi Marko Bakhitovi jako velký favorit. Rakušan však předvedl skvělý výkon a kondiční připravenost. Po poměrně vyrovnaných úvodních dvou kolech převzal opratě zápasu a skrze závěrečnou pětiminutovku vyhrál na body u všech bodových rozhodčích.

Tobiasz Le však při vyhlašování čekal jiný verdikt: „Byl to vyrovnaný souboj, ale přece jen si myslím, že první dvě kola měla jít na mou stranu. Bakhit ukázal velké srdce a dobrou fyzickou připravenost ve třetím kole, kterou jsem já bohužel nedisponoval. Snažil jsem se jen přežít poslední kolo, což se mi podařilo, ale stálo mě to výhru,“ zhodnotil reprezentant polského Octagon Team Cieszyn.

Návrat na vítěznou vlnu?

Tobiasz Le začal svou profesionální kariéru v červnu 2022 a za necelý rok nastoupí do svého 4. zápasu. Na turnaji RFA 10 bude jeho soupeřem Daniel Ljaško, který má za sebou podobný příběh jako Le a dosud zápasil jen mezi amatéry. „Daniel má poměrně bohaté amatérské zkušenosti a trénuje v dobrém gymu, takže ho hodnotím jako adekvátního soupeře,“ vyjádřil se na adresu Ljaška.

Pro česko-polského bojovníka to bude další soupeř, který je debutantem mezi profesionály. Tentokrát si už ale nic jiného než vítězství nepřipouští a jeho dlouhodobý cíl v RFA je jasný: „Strašně se mi líbí RFA pás, takže si ho chci pořídit,“ řekl Le. Cesta k němu však bude velmi klikatá a důležitým krokem k tomu, aby měla alespoň reálné základy, bude vítězství na RFA 10. Turnaj proběhne už 13. května a můžete jej sledovat i přes platformu PPV.

fb_img_1683142112890.jpg

FOTO: RFA