Jdi na obsah Jdi na menu

VÁCLAV SIVÁK UKONČIL TOKHTAROVA A OBHÁJIL TITUL

1684056946875.jpg

Rakouskému katovi nedal ani přičichnout: Václav Sivák ukončil Tokhtarova a obhájil titul!

Český kickboxer Václav Sivák má za sebou úspěšnou obhajobu titulu šampiona organizace Real Fight Arena pod K1 pravidly do 66 kilogramů. Jeho titulový vyzyvatel Ruslan Tokhtarov se absolutně nedokázal dostat do zápasu a nakonec ho Sivák ve 4. kole i ukončil perfektním kolenem na spodek. Tokhtarovovi nepomohla ani jeho váhová převaha, když den před turnajem měl na vážení o 2 kilogramy více, než byl stanoven váhový limit.

Na vítěznou vlnu se vrátil Vojtěch Garba, který ukončil na TKO Zsolta Ballu už v 1. kole. Naopak Veronika Zajícová ztratila svou neporazitelnost mezi profesionálkami, když ji především v boji na krátkou vzdálenost dokázala nabodovat Amina Mukhamed.

Obhajoba i s ukončením ve velkém stylu

Vašek Sivák dominoval především po rychlostní a technické stránce. Tokhtarov měl naprosto minimální úspěšnost signifikantních úderů a během průběhu zápasu byla jen jediná otázka, zda to Sivák dokáže ukončit. To se nakonec stalo ve 4. kole, když Tokhtarov se nezotavil už hned z prvního knockdownu. Ten přišel po brutálním koleni na spodek a rakouský bojovník okamžitě dal najevo, že už dál pokračovat v boji nebude.

Český Bad Boy si tak připsal již třetí výhru v rámci RFA a upravil své skóre na neskutečných 23-0. Sivák seká jednoho soupeře za druhým a vedení organizace má vážný problém proti němu postavit soupeře, který by ho alespoň dokázal nějakým způsobem ohrozit.

azzvuohk.jpeg

Garba věnoval výhru nemocnému kamarádovi

Navrátilec z důchodu Vojtěch Garba si připsal vítězný comeback po jeho posledním ukončení kariéry. Náhradní soupeř Zsolt Balla ho sice dvakrát dokázal vzít pod sebe na zem, ale na ní svými tvrdými lokty úřadoval hlavně Slezský Rytíř. Po přetočení Bally Garba spustil tvrdý Ground and Pound a do pár vteřin bylo po zápase. V pozápasovém rozhovoru věnoval své vítězství nemocnému kamarádovi, který absolvoval operaci mozku.

2ngum_l0.jpeg

Zajícová s premiérovou porážkou, v boxerském zápase se šlo do bodů

Velmi těsné zápasy předvedli Amina Mukhamed s Veronikou Zajícovou a Vitalij Bojko proti Martinovi Prázdnému. Mukhamed táhla v boji na dlouhou vzdálenost za kratší konec, ale po přesunu na pletivo a na zem ukázala své největší přednosti. Všichni tři bodoví rozhodčí jí přisoudili vítězství, a tak Veronika Zajícová zaznamenala premiérovou prohru mezi profesionálkami.

bomq8ag4.jpeg

Extrémně vyrovnaný duel měli boxeři Vitalij Bojko s Martinem Prázdným, kde bylo těsné každé jedno kolo. Nakonec se na split decision těšil z vítězství reprezentant PriMMAt Gymu Praha a velký kamarád Lea Brichty, Vitalij Bojko.

Výsledky RFA 10:

K1 (titulový zápas): Václav Sivák porazil Ruslana Tokhtarova – TKO, 4. kolo

MMA: Vojtěch Garba porazil Zsolta Ballu – TKO

Real Boxing: Vitalij Bojko porazil Martina Prázdného – na body

MMA: Tobiasz Le porazil Daniela Ljaška – KO

MMA: Lajos Papp porazil Borise Glezga – TKO

MMA: Amina Mukhamed porazila Veroniku Zajícovou – na body

MMA: Jakub Batfalský porazil Petra Orlovského – TKO

MMA: Ján Veselík porazil Dušana Glezga – TKO

MMA: Adam Król porazil Patrika Macka  – TKO

Real Fight: Lukas Radosz porazil Víta Vladaře – na body

ZDROJ: RFA